Lesní klub Ostrůvek

Informace k zahájení pilotního provozu (obecné info, principy a úvodní schůzka, prostředí Klubu)

Počínaje květnem zahajuje svou činnost v pilotním módu Lesní klub Ostrůvek. Spuštění Ostrůvku je prvním krokem na cestě k vybudování plnohodnotné lesní školky, která na Horažďovicku stále chybí. Lesní klub bude zatím fungovat jako jednotřídní, věkově smíšený (3 – 6 let) v počtu 8 dětí na dva dospělé průvodce.

Ctíme princip individuálního a respektujícího přístupu. Umožníme adaptační proces, kdy může zpočátku rodič s nově zapsaným dítětem docházet do LK společně. Jako adaptaci lze využít i činnost Klubu malých chovatelů , či letní příměstský tábor Malí indiáni. Naší vizí je fungovat komunitně, vítáme aktivní zapojování rodiny dítěte, rádi bychom v budoucnu pořádali slavnosti a jiné akce. Za důležitý považujeme samozřejmě přímý kontakt s přírodou – právě díky pobytu v přírodě děti vnímají přirozený koloběh roku a vše vidí okolo sebe naživo.

Úvodní setkání zájemců o účast (pouze rodičů) se uskuteční v pondělí 3. května od 17.00 v areálu Přírodovědné stanice – kromě prohlídky klubové základny bude možnost prodiskutovat s průvodkyněmi Ostrůvku všemožné aspekty související s činností Klubu.

Navazující první schůzka Ostrůvku se uskuteční ve čtvrtek 6. května 2021. Otevřeno bude zatím pilotně v květnu a červnu 2021, a to každý čtvrtek od 8:30 – 11:30. Od září 2021 pak uvažujeme o rozšíření provozu Klubu na více dní s možností celodenního programu. V případě zájmu o další informace kontaktujte, prosím, Petru Rehanzlovou na tel. 777 284 642, nebo e-mailu „ostruvek.ddm@gma­il.com“, v ideálním případě přijďte na úvodní pondělní schůzku, kde se dozvíte vše podstatné. Primárním médiem Ostrůvku ke sdílení informací bude FB stránka Ostrůvku.

Domovským zázemím Ostrůvku je venkovní areál Přírodovědné stanice se vším, co k tomu patří. Zázemí Klubu tak v duchu lesních školek spočívá ve velkoprostorovém stanu a venkovním sezení, od poloviny května přibudou dřevěné domky v hobitím designu – to vše v jabloňovém sadu u skalky s jezírkem a v blízkosti ostatních zajímavostí, které Přírodovědná stanice nabízí. Zadními vrátky je to pak kousek do Panské zahrady a dále do parku Ostrov – tam všude budeme s dětmi doma. V případě skutečně nepříznivého počasí máme v záloze hlavní budovu Přírodovědné stanice s vytápěnou učebnou a sociálním zařízením.