Přírodovědná stanice

Z našich chovů si odnesete jedinečné zážitky, ale také se určitě něco naučíte!

Podrbejte si poníky, zabořte prsty do kožichu oveček, objevte různorodá slepičí plemena. Kdo nechce být od bahna, ten si může zkusit jaké je to pohladit morče, nechat si obtočit hada kolem krku, pomazlit se s činčilákem, nebo se nechat oťapkat od strašilky.

Najdete nás na adrese Zářečská 639, Horažďovice, GPS N 49°19.321', E 13°41.821'

Kontaktujte naše zaměstnance nebo nám napište na stanice.ddm/za­vinac/gmail.com

Přírodovědná stanice neslouží jako záchytné místo pro zaběhnutá domácí zvířata.

V těchto případech, kontaktujte Městskou policii v Horažďovicích na tel. 371 430 539.

Přírodovědná stanice je pracovištěm Domu dětí a mládeže v Horažďovicích zřizovaného Plzeňským krajem. Stanice primárně poskytuje zázemí pro přírodovědné zájmové kroužky při DDM a pro jednodenní výukové programy (EVP) pro školní kolektivy. Dále je areál Stanice domovem Lesního klubu Ostrůvek.

Chovy živočichů jsou výraznou výukovou devizou pracoviště, které při kroužcích a výukových programech bohatě využíváme. Můžeme se pyšnit jak terarijními živočichy (hadi, blavoři, leguán, želvy, gekoni, strašilky, pakobylky, zlatohlávci, osmáci a další a další), tak rozsáhlou kolekcí plemen domácích a hospodářských zvířat.

Přírodovědná stanice není volně přístupná veřejnosti, pokud ale chcete vidět naše (většinou) čtyřnohé svěřence naživo, neváhejte nás navštívit v rámci Komentovaných prohlídek pro veřejnost i školní kolektivy.