Praktické informace

Ceník pobytových kurzů

Ceník platný od 1. 1. 2023

Ceny za pobytové kurzy v Envicentru PROUD jsou nově odlišné podle období konání – mimo hlavní sezónu (listopad až únor, první tabulka) a pro hlavní sezónu (březen až říjen, druhá tabulka).

délka pobytu (listopad – únor) žáci/děti učitelé/dospělí *sleva učitelé
5 dnů 2990 Kč 2020 Kč 988 Kč
3 dny 1898 Kč 1398 Kč 832 Kč
délka pobytu (březen – říjen) žáci/děti učitelé/dospělí *sleva učitelé
5 dnů 3490 Kč 2020 Kč 988 Kč
3 dny 2350 Kč 1398 Kč 832 Kč
Vodácký pobytový kurz (květen – červen a září – říjen) žáci/děti učitelé/dospělí
5 dnů 1705 Kč 235 Kč
3 dny 1187 Kč 235 Kč

pozn. * sleva učitelé – jedná se o cenu pouze za stravování. Při počtu nad 15 žáků má 1 pedagog ubytování zdarma a hradí pouze stravu, při počtu nad 25 žáků mají ubytování zdarma 2 pedagogové. V ostatních případech hradí pouze ubytování a stravu, nikoliv program.

Cena za žáka je stejná pro všechny typy pobytových kurzů (vyjma Vodáckého pobytového kurzu) a zahrnuje:

 • program (včetně materiálu a nákladů na dopravu v rámci programu)
 • ubytování (na postelích s lůžkovinami a povlečením)
 • stravu (plná penze – snídaně, oběd, večeře, 2 svačiny a pitný režim po celý den)

Cena za žáka u Vodáckého pobytového kurzu zahrnuje:

 • program (včetně půjčovného a nákladů na dopravu v rámci programu)
 • stravu (1 večeře a 1 oběd v EC Proud), ostatní stravu a ubytování v kempu si hradí účastníci sami na vlastní náklady.

Co je pobytový kurz?

Jedná se o ucelený, didakticky strukturovaný tří a pětidenní pobyt školní třídy v doprovodu pedagoga/pedagogů, který lze využít pro naplňování školního vzdělávacího programu nebo stmelení/seznámení kolektivu. Cílem pobytů není pouhé zprostředkování informací, či získání znalostí, ale snaha o diskusi, pochopení souvislostí a osvojení schopnosti jednat, či vyjádřit vlastní názory a postoje.

Účastníci kurzu se stravují, využívají ubytování a účastní se programu vedeného lektory PROUDu. Vlastní program je připravován lektory s přírodovědným, pedagogickým a jazykovým (Aj/Nj) vzděláním. Kurz je rozdělen do 3 nebo 5 dní, každý den pak na dopolední, odpolední a případně večerní blok. Samozřejmostí jsou přestávky na svačinu či delší pauza po obědě a nemůže chybět celodenní výprava do okolí nebo exkurze.

Lektoři pracují s žáky prostřednictvím praktických, podnětných a názorně-demonstračních aktivit, které z velké části využívají přírodní prostředí. Jednotlivé aktivity probíhají zejména v areálu PROUDu, v Přírodovědné stanici, v okolí města Horažďovice a řeky Otavy. Program využívá skupinovou a projektovou výuku, prvky zážitkové pedagogiky a badatelského vyučování, které těží z atraktivní polohy a moderního vybavení PROUDu (lodě, koloběžky, IT, dalekohledy, mikroskopy, sady pro odlov organismů, laboratorní vybavení…).

Praktické informace

 • Tematické pobytové kurzy realizujeme v délce 3 nebo 5 dnů (jiný počet dnů je nutné konzultovat předem).
 • Kurzy probíhají pondělí – pátek (5denní), nebo pondělí – středa / středa – pátek (3denní)
 • Pobytového kurzu s programem zajišťovaným lektory PROUDu se mohou účastnit skupiny min. 15 a max. 30 žáků s pedagogickým doprovodem, nižší či vyšší počty je nutné konzultovat předem.
 • Objednávka pobytových kurzů probíhá pomocí elektronického rezervačního formuláře (u každého kurzu), v případě potíží kontaktujte Tomáše Pollaka na pollak.ddm/at/gma­il.com, tel. 606 880 502.
 • Pobytové kurzy jsou zprostředkovány na základě smlouvy, kterou Vaše škola obdrží poštou po provedení elektronické rezervace.
 • PROUD zajišťuje pouze dopravu v rámci programu (exkurze), která je zahrnuta v ceně, nikoli příjezd a odjezd (zajišťuje škola).
 • Pobytový kurz obvykle začíná první den příjezdem do 10.00 (před obědem), a končí poslední den odjezdem mezi 12.00 a 13.00 hod (po obědě). Příjezd/odjezd v jinou dobu je možný po předchozí domluvě.
 • Celková ubytovací kapacita činí 31 lůžek a spí se jak na palandách tak klasických postelích (viz  uspořádání pokojů).
 • Vaříme částečně z regionálních surovin a respektujeme v dostatečném předstihu nahlášené dietní požadavky.
 • Lektoři PROUDu jsou odpovědní za bezpečný průběh programové části pobytu. Za bezpečnost a kázeň žáků (zejména ve večerních a nočních hodinách) odpovídá pedagogický doprovod.

Stále málo informací? Podívejte se na FAQ (často kladené dotazy).