Tenkrát Svět

Letní tábor pro příznivce veganského životního stylu

Slovo vegan pro Tebe není cizí a veganský svět si umíš představit? „Tenkrát Svět“ je akce právě pro Tebe! Na letním táboře, který je svým zaměřením v ČR jedinečný, se vydáme do blízké budoucnosti.

Duchové přírody nás provedou zkouškami, které museli splnit, aby pomohli lidem otevřít srdce a spatřit krásy tohoto světa. Na vlastní kůži vyzkoušíme, zda bychom i my dokázali obstát v jejich roli. Zvládneme ochránit překrásné rostliny a mohutné stromy? Podaří se nám vyčistit studánky, potoky, jezera i řeky? Dokážeme vysvobodit zvířátka od nadvlády člověka?

Vedoucí tábora mají více než desetileté zkušenosti s pořádáním a vedením letních táborů, odborných akcí, dalších volnočasových aktivit pro děti a s pedagogickou činností. Michaela Vincourová je navíc autorkou knihy Tenkrát Svět, jíž motivy budou provázet dějovou linkou tábora.

Místem konání je Envicentrum PROUD v Horažďovicích. Lokalita spadá do Šumavského podhůří a děti se tak mohou kromě čerstvého vzduchu a krásné přírody přímo u zlatonosné řeky Otavy, těšit i na moderní zázemí zrekonstruované budovy bývalého mlýna, které poskytne Vašim dětem nadstandartní ubytovací komfort.

Během programu šestidenního tábora se účastníci vydají za dobrodružstvím na raftech, paddleboardech a koloběžkách. Dozvědí se, jak si seskládat plnohodnotný a soucitný jídelníček, a to i při vysoké zátěži a sportu. Samozřejmostí je objevování krásy a kouzla noční přírody a hvězd stejně jako klasický táborový oheň, zpěv, hra na kytaru, zábava a adrenalin při plnění pestrých úkolů nebo diskotéka a maškarní. Aby si děti dokázaly poradit s nevhodnými komentáři svých vrstevníků, ale i neinformovaných dospělých, předáme jim znalosti a komunikační dovednosti a seznámíme je s důležitostí takzvaného fact-checkingu.

Jídelníček pro účastníky tábora bude sestaven dle zákonných norem, ve spolupráci s odborníky na výživu a rodičům bude na vyžádání k dispozici.

Přihlašování a praktické informace

Kapacita tábora je naplněna.

Přihlašování probíhá prostřednictvím on-line centra DDM Horažďovice. Pokud jste v minulosti nevyužili on-line přihlášení na akci DDM HD, systém bude vyžadovat registraci – jak na to najdete v návodu ke stažení na stránkách DDM Horažďovice.

Termín: 19. – 24. 7. 2020

Místo konání: Envicentrum PROUD, pracoviště Domu dětí a mládeže Horažďovice, Nábřežní 283, 341 01 Horažďovice

Cílová skupina: příznivci soucitného (veganského) životního stylu ve věku 10 – 16 let (v době tábora)

Cena: 3290 Kč (ubytování, výhradně VEGANSKÁ strava, program, materiál, pojištění)

Vedoucí akce: Věra Mikušová (mikusova.ddm/at/gma­il.com, 735 729 380), Michaela Vincourová