Ozvěny EKOFILMU 2016 dopolední projekce pro školy

!!! PLNĚ OBSAZENO !!!

Vyrazte se svými žáky či studenty na dokumentární snímek ze 42. ročníku MFF EKOFILM 2016

Délka projekce 50 – 110 minut, min. 15 a max. 35 osob na projekci, vstup zdarma.

Info a rezervace u Zuzky Jahnové na jahnova.ddm@gmail.com nebo tel. 778 449 919

Vybírat můžete z následujících snímků:

  • Fukušima a netopýři, režie Philipp von Becker (Německo), 83 min, CZ titulky. Po katastrofických událostech ve Fukušimě se přechod na obnovitelné zdroje energie stává v Německu nedílnou součástí politického programu. Jak energie z obnovitelných zdrojů paradoxně ohrožuje přírodu, namísto toho, aby ji chránila?
  • Nabytá chuť, režie Vanessa Lemaire (USA), 110 min, CZ titulky. Proč si ulovit vlastní potravu? Nová uvědomělá generace dospívajících odmítá velkochovy a vrací se k lovu jako způsobu obživy. Nick, Alex a Ashlie se vzdali moderního způsobu života a musí se vyrovnávat s trýznivou etickou otázkou a se svou nejhorší noční můrou – jak humánně zabíjet zvířata, aby se mohli najíst, a jak si vybudovat vlastní identitu ve světě, ve kterém existuje stále větší rozpor mezi realitou a přírodou.
  • Dlouhá žlutá cesta, režie Christian Carmosino, Antonio Olivero (Itálie), 80 min, CZ titulky. Federico a Mirko – dva mladíci z Palerma, se na svých mulách rozhodnou vydat na 1200 km dlouhou cestu do rezidence italského prezidenta, kam chtějí doručit své poselství o ekologii a sociální spravedlnosti. Na cestě se setkávají s pastevci, farmáři, rybáři i spoustou obyčejných lidí. Hledají přitom vlastní identitu a kontakt s venkovem, který jakoby již vymizel z oblasti sužované zločinem a zaslepené pokrokem, v němž nezbývá místo na tradice a lidské hodnoty.
  • Potopa, režie Jelena Jovčič (Srbsko), 54 min, CZ titulky. V roce 1971 Jugoslávie ve jménu komunistického pokroku potopila jedno městečko na břehu Dunaje. Tisíce lidí přišlo o svou rodnou obec a jejich hlasy a pocity nikdy nebyly vyslyšeny, zadusil je „pokrok“. Potopené městečko však stále žije v jejich snech i vzpomínkách a stalo duchem, který obchází a straší své obyvatele. O padesát let později, vlivem přírodních povodní, se městečko opět vynořilo nad hladinu… Duše. Sny. Minulost. Vzpomínky. Co nám zůstane, když už nemáme nic, čeho bychom se mohli dotknout, co bychom mohli vidět?