Nový školní rok = nové pobyťáky v nabídce PROUDu pro školy

Objednávání na školní rok 2020/2021 je spuštěno! Ulovte nejlepší termín...

Nucená jarní „odstávka“ přinesla PROUDu příležitost vylepšit a rozšířit nabídku nejen environmentálních a přírodovědných pobytových kurzů pro školy. Nejlépe z toho vyšli žáci 2. stupně ZŠ a studenti SŠ, pro které jsme připravili hned čtyři zbrusu nové čtyř/pětidenní pobyťáky:

Na jedné lodi

Školní rok 2020/2021 můžete se svojí novou 6. třídou ZŠ nebo 1. ročníkem SŠ zahájit seznamovacím kurzem Na jedné lodi. Během pěti dnů volně provázaných tématem stavby a kormidlování společné lodi žáci/studenti i jejich učitelé dostanou příležitost poznat sami sebe i spolužáky v novém prostředí i situacích a navázat vztahy mezi sebou i třídím učitelem.

Jednotlivé aktivity jsou zaměřené na rozvíjení spolupráce, nastavování pravidel zdravé komunikace a posílení důvěry mezi členy nového školního kolektivu. Vznikající skupinu vystavíme výzvám, ze kterých si odnesou jak společné zážitky, tak cenné zkušenosti. A protože PROUD stojí u vody, nepočítejte s tím, že na palubu společné třídní lodě vstoupíte suchou nohou ;-)

Bude zima?!

Od prosince do února nastává ideální příležitost ke zkoumání zimní přírody a testování hranic komfortní zóny i vlastních limitů. Po „přípravné fázi“ pobytu, kdy žáky naučíme jak se správně obléci, zabalit, orientovat v terénu nebo rozdělávat oheň na sněhu dostanou příležitost sami naplánovat, zrealizovat a užít si celodenní výpravu do okolí.

Cílem výpravy ale nejsou pouze zážitky a příležitosti, při kterých se žáci učí samostatnosti, ale především hledání a dokumentace projevů plíživého globálního oteplování. Na závěrečné „konferenci“ žáci shrnou a předají své poznatky zbylým skupinám a možná dokonce odpoví na otázku: Bude (ještě vůbec někdy pořádná) zima?!

Jen nám líto, nicméně z organizačních a personálních důvodu stahujeme z nabídky na školní rok 2020/2021 pobytové kurzy Krajiny české kotliny a Ekostopa. Děkujeme za pochopení.

Změny a zase změny

Po 5 letech fungování PROUDu platí od 1. června 2020 nový ceník (nejen) pobytových kurzů a novinkou je také rozdělení školního roku na „hlavní jarní“ (a brzy beznadějně plnou) a „vedlejší podzimně-zimní“ (na termíny volnější) sezónu. Pokud si chcete vybrat termín pobytu přesně podle Vašich představ, není radno s objednávkou otálet. Naopak v případě, že pro Vás hraje hlavní roli cena pobytu, vyrazte do PROUDu během podzimu a zimy.

Objednávkový systém je pro pobytové kurzy otevřen již nyní, využijte proto příležitost „ulovit“ ten nejlepší termín v příštím (nebo přespříštím) školním roce. A pokud nechcete „riskovat“ novinku, stejně rádi vás a vaše žáky uvidíme na starých dobrých, odzkoušených (a během letošního jara lehce vylepšených) pobytech:

Prohlédnout kompletní nabídku pobytových kurzů

Případné dotazy zodpoví a další informace k pobytovým kurzům poskytne Zuzana Drábková Trojanová na trojanova.ddm/at/gma­il.com nebo na tel. 778 526 094.

Těšíme se na viděnou v PROUDu!