Stromy

Objevte pozoruhodné dřeviny a nahlédněte do jejich života.

Cílová skupina: rodiny s dětmi, samostatné dětské skupiny, zvídaví jednotlivci

Délka programu: individuální

Délka okruhu: do 3 km

Anotace

Hra spojující prvky nenáročného výletu s hledáním (ne)obyčejných dřevin. Účastníci se dozví něco o stromech, kolem kterých jinak chodí bez povšimnutí.

Začátek hry

Na této stránce je umístěna mapa se stromy o nichž jsme ve hře připravili povídání, na stejném odkaze získáte texty ke všem zastavením včetně obrázků a upřesňujícího popisu, kde se strom nachází.

Stromy je možné navštěvovat postupně i na přeskáčku, dle možností a chuti.

Co vás čeká

Účastníci nahlédnou blíže do světa stromů. Na každé zastávce se dozví něco o jednotlivém druhu či o daném jednotlivém stromě a mohou si také prohlédnout fotografie.

Každé zastavení je zhruba na 5 minut. Vzdálenosti zastavení jsou různá, ale ne delší než 5 minut chůze. Délku si určuje každý sám, podle sil a nálady. Hledačku je možné pojmout jako výlet se svačinou u řeky, jako jedno krátké zastavení cestou z práce či ze školy nebo se do ní mohou účastníci ponořit na celé odpoledne.

Zařazení dle RVP

Průřezové téma:

  • Člověk a jeho svět

Vzdělávací oblast:

  • Člověk a příroda (přírodopis)

Rozvíjené klíčové kompetence:

  • kompetence k učení
  • kompetence k řešení problémů

Zpětná vazba

V případě nejasností nebo jiné potřeby nás neváhejte kontaktovat na e-mailové adrese: sasek.ddm@gmail.com Budeme také rádi, když se s námi podělíte o Vaše fotografie a zážitky z Hledačky.