Netradiční zavařeniny 2020 jsou on-line!

On-line recepty na chutney a další dobroty (nejen) z kdoulí z Přírodovědné stanice

Úroda kdoulí v Přírodovědné stanici byla letos opravdu bohatá a protože současná covidová doba nepřeje akcím ani setkávání, rozhodli jsme se tradiční podzimní workshop pro veřejnost přenést do on-line prostředí jako webinář. V neděli 1. listopadu od 14:00 si nás tak budete moci zapnout na youtube kanálu DDM Horažďovice (video se objeví v neděli ve 14:00) a společně s námi si podle videonávodu uvařit tři (nejen) kdoulové recepty:

  • kořeněné kdoulové chutney – pikantní pochoutka k masu nebo sýrům podle prověřeného receptu
  • chutney s červené řepy – navinule-aromatické nepálivé chutney, které chce svůj čas (a pak opravdu stojí za to)
  • kdoulový jam – svěží variace na kdoulovou marmeládu (při které zpracujete i „kdoulový odpad“)

Chcete se přidat?

Přihlaste se prostřednictvím on-line centra DDM Horažďovice nejpozději do 29. 10. 2020 (včetně). Potíže s přihlášením? Stáhněte si průvodce nebo kontaktujte garantku akce Zuzanu Drábkovou Trojanovou na trojanova.ddm@gmail.com nebo tel. 778 526 094.

Za zápisné 50 Kč získáte:

  • nákupní seznam (ingrediencí na výše uvedené recepty) – zašleme na Váš e-mail po potvrzení přihlášky
  • recepty v PDF vč. brožurky Netradiční zavařeniny – kdoulové recepty a Netradiční zavařeniny – chutney – zašleme na Váš e-mail po potvrzení přihlášky
  • možnost vyzvednout si kdoule (v množství na 1 dávku chutney a 1 dávku jamu, v BIO kvalitě z Přírodovědné stanice) a koření, které není snadno k dostání (koriandrová semínka, kardamom, koprová semínka – v množství vždy na 1 dávku zavařeniny)

Přihlášeným účastníkům suroviny (kdoule a koření) vydáme oproti podepsané přihlášce v Envicentru PROUD ve všední dny (22. – 30.10.2020) od 8:00 do 15:30 (roušku s sebou!).

Těšíme se na virtuální setkání!