Vynášení Morany

Horažďovičtí obnovují tradice - rodinné odpoledne a vítání jara Přírodovědná stanice, Horažďovice

Opět po roce srdečně zveme nejen rodiny s dětmi již na 2. ročník Vynášení Morany.

Tradiční průvod se slaměnou figurínou za všeobecného hlomozu a hluku vyrazí od Přírodovědné stanice v 16:00 přes náměstí směrem k Otavě. Průvodu bude předcházet rodinné odpoledne od 14:00 v areálu Přírodovědné stanice.

Zapojte se i letos do rekonstrukce starého zvyku a pomozte nám vyrobit korále pro Moranu. Přineste si vyfouknuté vajíčko (nebojte, máme zásoby i pro ty, kteří zapomenou…) a využijte prostor a fixy v dílničce připravené pro Vás i Vaše děti. Ozdobené vajíčko poté přidáme do Moranina náhrdelníku, který spolu s ní hodíme do Otavy. Váš „vajíčkový korálek“ proto může být podle tradice symbol, který představuje vše, čeho se chcete zbavit a poslat se zimou pryč.

Chcete-li se podílet na „zvukovém doprovodu“ vynášení Morany, oprašte a vezměte si s sebou třeba řehtačku/hrkač­ku/klapačku či jiné hlomozidlo :-)

Ve Stanici se kromě aktivit souvisejících s vynášením Morany můžete těšit např. na jarní řemeslnou dílničku pro malé i velké, lukostřelbu na klasické i pohyblivé terče (kyvadlo…), šermířskou arénu pro kluky i tatínky (s měkčenými LARPovými meči). Samozřejmě jsme pro vás připravili také komentovanou prohlídku venkovních chovů od 15:00. Pozdravte spolu s dětmi naše nové jarní přírůstky jakou jsou kůzlata Eliška, Matěj, Robin a David, jehňata a další.

Na přípravě a organizace akce se podílejí účastníci klubů při DDM Horažďovice. Těšíme se na Vás!

Vstupné 25 Kč, účast v průvodu je zdarma

Pro vzpomínku, pár fotografií z loňska…