Venčíme!

NOVINKA - Nedělní vycházky za tipy, jak si užít přírodu společně s dětmi.
  • Chodíte s dětmi ven? Chcete chodit častěji a těšit se na každou další vycházku?
  • Přemýšlíte, jak zabavit děti venku, když nemáte žádnou hračku po ruce?
  • Nudí se děti na procházce a „chtějí už jít domů“?

Potkejte se a inspirujte navzájem s dalšími rodiči (a jejich dětmi), kteří přemýšlí nad odpovědí stejně jako vy. Vydejte se společně s námi, lektorkami Terkou Pollakovou a Zuzkou Drábkovou Trojanovou, na vycházku do okolí Horažďovic. Nabídneme vám tipy a triky na to, jak si pobyt venku užít společně i s nejmenšími dětmi. Vyzkoušejte spolu s námi jednoduché aktivity a hříčky s pomůckami, které příroda aktuálně nabízí.

Ukažte dětem i sobě, že příroda je nejlepší hřiště na světě.

Venčíme! Každou druhou neděli v měsíci od 14:00.

3. vycházka 16. prosince 2018, sraz u obory na Chrástu GPS souřadnice N 49°19.87355', E 13°40.93015'.

Jak jsme se měli na 2. vycházce 11. listopadu? Prohlédněte si fotografie na FB Envicentra PROUD.

Jak jsme se měli na 1. vycházce 14. října? Prohlédněte si fotografie na Facebooku DDM HD.

Proč Venčíme!?

Protože chceme podpořit rodiny, aby si dopřávali častější společný pobyt offline „pod širým nebem“. Každá chvilka, kterou neprosedíme u počítače, tabletu nebo chytrého telefonu, se počítá. Chceme ukázat, že svět „offline“ dokáže být minimálně stejně zajímavý, zábavný a poučný jako ten virtuální. U nás i ve světě existuje řada knih, webových stránek a projektů, kterými se můžeme inspirovat. Naším cílem je zprostředkovat vám, rodičům, to nejlepší z nich a pootevřít vám dveře k hledání vlastních cest a nových informací.

Proč mají děti přijít společně s rodiči (nebo prarodiči)?

Protože Venčíme! nemá být pouze „službou, která pohlídá a zabaví Vaše děti“. Chceme, aby aktivity, které společně s Vámi a Vašimi dětmi vyzkoušíme, sloužily jako příklad dobré praxe, inspirace a odrazový můstek pro Vaše vlastní trávení času a hraní si s dětmi venku. Chceme vytvořit prostředí – takovou „výzkumnou laboratoř“ – ve které budete moci pozorovat a zkoušet, co vaše děti baví, v čem vynikají a jak poznávají okolní svět. Ne my, ale děti, budou Vašimi učiteli.

Proč Venčíme! zadarmo?

Protože jsme neobjevili Ameriku a jsme pouze prostředníky při předávání know-how. A protože si troufáme očekávat Vaši více či méně aktivní účast. Co do společně stráveného času vložíte, to si také odnesete ;-)

Co očekávat?

Krátkou vycházku do přírody v okolí Horažďovic, na kterém budete mít možnost podívat se na svět kolem z neobvyklého úhlu (i různými smysly) a dozvědět se něco nového. Praktické ukázky několika jednoduchých aktivit, které s dětmi v daném ročním období můžete zopakovat. Tipy na to, kde najít další inspiraci. Povídání s lektorkami o tom, co Vás bude zajímat (a na co budeme umět odpovědět ;-). Lektorky Vám budou k dispozici cca 2 hodiny. Poté bude jen na Vás, jestli se vrátíte domů, nebo si s dětmi procházku ještě prodloužíte.

Co s sebou?

Určitě potěší termoska s teplým čajem a něco na zub. Je téměř jisté, že děti se při hraní venku ušpiní. Vhodně je proto oblečte a do batohu přihoďte náhradní oblečení nebo např. lehkou fleecovou deku (pro všechny případy…). Murphyho zákony ale platí – proto když náhradní oblečení jako soumar ponesete v batohu, Vaše díte ho s vysokou pravděpodobností nebudete potřebovat ;-)

Kde se dozvíme, kam se půjde příště?

Sledujte kalendář akcí na stránkách DDM Horažďovice, aktuální informace na stránkách Envicentra PROUD nebo facebook DDM Horažďovice.

Na viděnou se těší vaše „venčitelky“ Terka Pollaková a Zuzka Drábková Trojanová