Stalo se: Netradiční zavařeniny 2020

Aneb jak jsme se díky Covidu-19 stali youtubery

Současná podzimně-covidová situace bohužel nepřeje akcím pro veřejnost, ale protože se kdoulí v Přírodovědné stanici urodilo více než dost, rozhodli jsme se letos trochu improvizovat. Covidová nouze naučila Dalibora housti a tak 1.11. 2020 proběhl vůbec první on-line workshop pro veřejnost, který přímo navazuje na předcházející ročníky tradičního podzimního zavařování v Envicentru PROUD. Podívejte se, jak probíhaly Zavařeniny naživo v letech 2017 (včetně receptu na dýňové chutney a dýňovou marmeládu), 2018 (včetně receptu na kdoulový koláč podle předpisu z 16. století) a 2019 (včetně receptu na kdoulovo-rajčatovou marmeládu).

Pokud jste nestihli premiéru Netradičních zavařenin 2020, tři letošní recepty (chutney z červené řepy, kdoulový jam, kdoulové kořeněné chutney), které vzniky v kuchyni Envicentra PROUD pod vařečkou Zuzky Drábkové a kamerou Dominiky Duchkové, jsou veřejně a ve prospěch všech kuchařů a kuchařek dostupné ve dvacetiminutovém videozáznamu Netradiční zavařeniny na youtube kanálu DDM Horažďovice . Tak se mrkněte ;-)

Rády bychom tímto také poděkovali všem přihlášeným, kteří s námi vařili on-line, kolegyním a kolegům za obětavý sběr stěžejní suroviny (kdoulí) v Přírodovědné stanici, Katce Trnkové za nápad přenést workshop do on-line prostředí a Tomovi Pollakovi za osvěžující a neplánované „cameo“.

Dobrou chuť a kdoulím zdar! -ZDT,DD-