Jablkobraní 2018

4. ročník rodinné moštovačky je za námi

O jablka letos opravdu nebyla nouze, a tak se letošní Jablkobraní opravdu vydařilo. Bezmračné sobotní odpoledne přilákalo do Přírodovědné stanici přinejmenším osmdesátku účastníků. Ti měli možnost ochutnat a porovnat bezmála dvacítku odrůd jablek, ale i hrušek a švestek od pana Bočka z Boubína, vyrobit si podzimní lapač snů nebo malované jablíčko ve výtvarné dílničce a samozřejmě nasbírat, nadrtit a vylisovat z jablek čerstvý mošt. Kromě toho si zejména děti užily venkovní komentovanou prohlídku.

Stejně tak nemohla chybět soutěž „O nejlepší jablečný moučník“, která se letos rozrostla o kategorii „Krasavec“. Kromě vytříbené chuti sedmičky soutěžních moučníků porotci z řad účastníků hodnotili i estetickou stránku věci. Díky shodnému počtu bodů se nám poněkud rozrostly stupně vítězů a tak gratulujeme těm, kteří skončili „na bedně“ a děkujeme všem kuchařkám a kuchtíků, kteří se se zúčastnili soutěže a přinesli své výtvory.

Kategorie „Nejchutnější jablečný moučník“

první místo – Hodánkovi – Jablečné lívance

druhé místo – Šafandovi – Buchta plná jablek

druhé místo – Duchkovi – Jablečný moučník s kardamomem

třetí místo – Pollakovi – tarte-tatin

třetí místo – Lucinka Vondrysková – Jablkové růžičky

Kategorie „Krasavec“ – nejkrásnější jablečný moučník

první místo – Lucinka Vondrysková – Jablkové růžičky

druhé místo – Šafandovi – buchta plná jablek

třetí místo – Hodánkovi – jablečné lívance

Všechny, kterým zachutnal kdoulový koláč (recept na kdoulový koláč ke stažení v PDF) nebo pikantní kdoulové (a jablečné) chutney, srdečně zveme na Netradiční zavařeniny (v sobotu 27. 10. 2018 v Envicentru PROUD).

Děkujeme za milou účast a těšíme na viděnou zase příští rok na jubilejním pátém ročníku Jablkobraní.