Stalo se: Adventní věnce

Voňavé a originální - horažďovičtí si v PROUDu vyrobili adventní věnce

Na tradiční adventní dílničku do PROUDu dorazilo na třicet účastníků, kteří si během sobotního dopoledne vyrobili originální vánoční dekorace.

Envicentrum PROUD se hned po ránu zaplnilo rodinami s dětmi ale i jednotlivci, kteří si z připraveného chvojí, přírodních přízdob a papírových ozdůbek (které pro účastníky vyrobila naše polská dobrovolnice Goša) vytvořili ozdobné věnce na dveře, svícny ale hlavně originální adventní věnce.

„První dorazili už před devátou, nejvíc lidí přišlo asi mezi devátou a desátou a byli pilní jako včeličky. Vzorně si přinesli slaměné nebo polystyrenové základy, pro ty co zapomněli jsme tu měli pár korpusů v zásobě. K dispozici měli v podstatě jen přírodniny, ozdoby z přírodnin a Gošiny ozdůbky (umí krásně skládat z papíru) a byla jsem mile překvapená, co z toho všeho dokázali vykouzlit. Věnce se postupně měnily v úžasná dílka, když účastníci různě zkombinovali nabídnuté materiály,“ vzpomíná Nela Hralová, lektorka PROUDu, která měla organizaci „Adventních věnců“ na starosti.

„Hrály koledy, vonělo chvojí, účastníci si vařili čaj a chválili rodinnou a sváteční atmosféru v PROUDu,“ uzavírá při úklidu po vydařené akci Nela Hralová. Rádi bychom proto poděkovali všem za milou účast a přejeme pohodový advent a příjemné prožití Vánoc. -ZDT-

Prohlédněte si další fotografie za akce na facebooku Envicentra PROUD.