Prázdniny nejen v PROUDu

Aneb jak jsme si užili letní tábory

V průběhu letních prázdnin sice zůstaly dveře domu dětí na Zámku veřejnosti zavřené, čilý ruch ale zavládl v Přírodovědné stanici, v PROUDu i na tábořišti na Plácku. Letos poprvé jste měli možnost sledovat dění na všech frontách prakticky online prostřednictvím facebooku DDM (@DumDetiAMla­dezeHorazdovi­ce) a PROUDu (@envicentrum­.PROUD).

Čtyřicítka dětí se během července vystřídala v Přírodovědné stanici na dvou turnusech v příměstských táborů v doprovodu večerníčkových postaviček (Pohádkovou přírodou I.
a Pohádkovou přírodou II.). V PROUDu mezitím s dvacítkou mladých badatelů odstartovala objevitelská mise PROUD SPECIES (den první, druhý, třetí, čtvrtý, pátý, šestý, sedmý, osmý) za tajemstvím přírody, vesmíru a tak vůbec a Plácek, jako každý rok obsadily rodiny s předškolními dětmi, které si společně s lektory DDM zahrály na Malé indiány.

Aby toho nebylo málo, po mladých badatelích PROUD do posledního místa obsadily babičky
(a jeden dědeček) s vnoučaty na pětidenním táboře S babi a dědou na mlýně a na statku a po indiánech tábořiště na Plácku osídlila padesátka dětí, která se na pouti o tisíc let do minulosti proměnila v obyvatele slovanského hradiště Goragrarad.

Na konci srpna znovu ožil PROUD s prvním ročníkem příměstského tábora pro předškoláky Hurá ven do školy a outdoorovým příměstským táborem Z akce do akce. Také Přírodovědná stanice nezůstala pozadu – dvacítka dětí vstoupila do světa Živlů a v posledních třech dnech podrbala našim svěřencům Peří, chlupy i štětiny.

Třebaže ne všem táborníkům přálo počasí, letní akce se setkaly s úspěchem a spokojeností jak ze strany pořadatelů, tak táborníků a jejich rodičů, kterým ještě jednou děkujeme za milou účast a přízeň.