Ozvěny EKOFILMu pro školy

Dopolední projekce přírodovědných dokumentů pro školy

Před pololetními prázdninami nabízíme školním kolektivům ze 2. stupně ZŠ a SŠ již tradiční Ozvěny EKOFILMU ze 44. ročníku mezinárodního filmového festivalu EKOFILM, letos na téma „Voda v krajině“.

Pro 2. stupeň ZŠ a SŠ

Krajina v tísni

2017, Petr Jančárek, česky, 52 min

Film ukazuje na nezdravý stav české krajiny v souvislosti s klimatickou změnou, zabývá se vodním režimem a hospodařením s vodou v Čechách. Více o filmu včetně krátké ukázky na stránkách organizace Člověk v tísni.

Prasomilové

2017, Oskar Reif, česky, 53 min

Nový fenomén domácího chovatelství – takové malé prasátko, které může bydlet v bytě a nechá se venčit jako pejsek. Co ale s ním, když vyroste a váží přes metrák?

Pro SŠ

Děkujeme za déšť

2017, Julia Dahr, anglicky s českými titulky, 87 min, VÍTĚZ FESTIVALU

Kisilu, farmář z Keni, zachytil na kameru škody způsobené klimatickými změnami na pozadí života své vesnice i rodiny. Příběh o přeměně rolníka v aktivistu. Podívejte se na trailer k filmu na YouTube.

Krátké filmy

Kůrovec na Šumavě

2018, Dimitri Martin Genaudeau, francouzsky s českými titulky, 11 min

Na okraji bavorských lesů, pod rozpraskanou kůrou hrdých šumavských smrků dřímá drobné zvířátko, které je inspirací věky trvajícího strachu…

Každá kapka se počítá

2016, Dhimant Vyas, bez dialogu, 1 min

Žijeme ve městech a zapomínáme na důležitost vody, protože je snadno dostupná. Nechápeme, že naše kroky mají vliv na okolní svět…

Objednávka a praktické informace

Projekce filmu je zdarma, je možné vybrat si i více filmů, nebo program doplnit Komentovanou prohlídkou Přírodovědné stanice v ceně 30 Kč/žák.

Přihlašování probíhá do 25. 1. 2019.

Pro objednávky kontaktujte Ing. Zuzanu Jahnovou, Ph.D na telefonu 778 449 919 nebo na e-mailu jahnova.ddm@gmail.com.