Kroužky, kluby, kurzy

Přihlašování do 30. 10. 2019, přehled obsazených kroužků

Je to tu! S prvním školním dnem spouštíme přihlašování na kroužky, kluby a kurzy při DDM Horažďovice.

Zajímá Vás, co jsme na nový školní rok připravili? Stáhněte si kompletní nabídku kroužků v PDF z webu DDM Horažďovice. nebo si proklikejte online kompletní nabídku kroužků na webu DDM Horažďovice.

Pro ty, kteří mají zájem především o přírodovědně zaměřené kroužky, jsme připravili přehled kroužků probíhajících v PROUDu a Přírodovědné stanici.

Činnost kroužků byla zahájena! Přihlásit se můžete ještě do 31.10.2019.

Přihlašování

Podobně jako u letních táborů upravujeme možnosti přihlašování na kroužky, kluby a kurzy při DDM Horažďovice. Přihlášky je nově možné podávat elektronicky. Pro velký zájem jsme zároveň nuceni stanovit maximální počet dětí na schůzce u vybraných zájmových kroužků.

Formuláře přihlášek naleznete:

Odevzdávání přihlášek:

 • nejpozději do 31. 10. 2019

Přihlášku lze odevzdat:

 • osobně v kanceláři DDM v Zámku (PO – PÁ, 8:00 – 15:30)
 • poštou na adresu DDM Horažďovice, Mírové náměstí 11, 341 01 HD
 • e-mailem – zasláním barevného a čitelného scanu/fotografie vyplněné přihlášky na e-mail zamek.ddm/zavi­nac/gmail.com

Obsazené zájmové kroužky

Na níže uvedené kroužky se mohou přihlašovat už jen náhradníci, které oslovíme, pokud se během října 2019 uvolní místo (některý z dříve přihlášených účastníků se odhlásí).

 • Robotika (pro ZŠ, SŠ, ÚT 15:30, dílna robotiky DDM Zámek) – jako alternativu nabízíme kroužek Mechatroniky (pro ZŠ, SŠ, ÚT 14:00, dílna mechatroniky Zámek)
 • Hrátky s přírodou (pro MŠ od 5 let, PO 13:00, Přírodovědná stanice) – jako alternativu nabízíme kroužek pro stejnou cílovou skupinu Muzicírování (pro MŠ od 5 let a 1. st. ZŠ, ČT 13:30, učebna hudby a kreslení Zámek)
 • Šperkařská dílna (pro ZŠ, ÚT 15:30, dílna estetiky DDM Zámek) – jako alternativu nabízíme dosud neobsazené výtvarné kroužky
 • Kytara III. (pro 2. st. ZŠ, ÚT 15:30, učebna hudby a kreslení Zámek) – přihlašovat se můžete ještě na kroužek Kytara II. (pro 2. st. ZŠ, ÚT 14:00, učebna hudby a kreslení Zámek)
 • Dance mix (pro ZŠ, PÁ 16:00/17:10, sál DDM Zámek) – chcete-li si v pátek zasportovat, doporučujeme kroužek Badminton (probíhá v PÁ od 18:30 v tělocvičně ZŠ Blatenská)
 • Kreativní dílna (pro ZŠ, ČT 13:30, dílna estetiky Zámek) – jako alternativu nabízíme dosud neobsazené výtvarné kroužky
 • Kreslení (pro ZŠ, PO 13:30, dílna estetiky DDM Zámek) – jako alternativu nabízíme dosud neobsazené výtvarné kroužky nebo kroužek Šéfkuchař (probíhá ve stejném čase v PO od 13:30, kuchyně DDM Zámek)
 • Chovatelé I. (pro ZŠ, ÚT 15:30, Přírodovědná stanice) – přihlašovat se můžete na kroužky Chovatelé II.Chovatelé III.

Novinky ve školním roce 2019/2020

Cyklo pro maminky

rodiče s dětmi do 5 let, ÚT 10:00, Cyklofitko Zámek, vede T. Pollaková, 50,–/schůzka

Zasportujte si v cyklofitku při indoor cyklistice zatímco se o Vaše děti postaráme v Otevřeném klubu DDM na Zámku.

Bojové hry

ZŠ, ST 17:00, tělocvična ZŠ Komenského HD, vede T. Pollak, P + 400,–

Vybij energii a nauč se při tom něco nového – sebeobrana, parkour, šerm a hry, kde je povoleno šťouchnout si do protihráče.

Vzhledem k velkému zájmu o kroužek Bojové hry jsme navýšili kapacitu kroužku a je tedy možné se nadále přihlašovat do úplného naplnění kroužku. Bojové hry budou probíhat ve stanovený čas, tj. ve středu od 17:00, ale na dvou místech současně – v tělocvičně ZŠ Komenského a na sále DDM. Na prvním tréninku ve středu 2. října se sejdeme v tělocvičně ZŠ Komenského, kde proběhne rozdělení dětí do dvou skupin podle věku a výkonnosti. Skupiny se v obou prostorách budou střídat a budou se věnovat všem aktivitám popsaným v nabídce kroužku. Děkujeme za vaši přízeň a těšíme se na viděnou na Bojových hrách!

Dance mix I. a II.

ZŠ, PÁ 16:00/17:10, sál DDM na Zámku, vede G. Hájková, P + 400,–

Taneční a pohybová průprava, různé taneční styly, taneční sestavy a choreografie. Rozdělení do skupin na 1. schůzce.

Kreslení – OBSAZENO

ZŠ, PO 13:30, dílna estetiky DDM na Zámku, vede K. Červená, P + 500,–

Popusť uzdu fantazii a zaznamenej své nápady i svět kolem kresbou (tužkou, pastelkami, tuší), malbou (tempera..) i grafikou.

Experimenty

ZŠ, POZOR ZMĚNA! ST 14:45, Envicentrum PROUD, vede Z. Drábková, P + 400,–

Věda je zábava! Využij laboratorní náčiní i přístroje v badatelské učebně a prováděj pokusy přímo venku v přírodě.