Den Země 2018

Stromohraní v PROUDu, POZOR - RÝŽOVÁNÍ A PŘÍVOZ SE RUŠÍ

Je nám líto, ale kvůli zvýšenému průtoku vody v Otavě, rušíme přívoz a rýžování zlata. Děkujeme za pochopení.

Oslavte s námi již počtvrté mezinárodní svátek přírody, Den Země. Začínáme od 13:00, vstup do areálu Envicentra přes „modrou branku“ a verandu u mlýnského náhonu. Za 30 Kč pro Vás máme nachystanou drobnost na památku a spoustu zajímavých aktivit.

Děti i dospělí se mohou těšit na Stromohraní přírodovědné a rukodělné aktivity v Envicentru PROUD – a to jak uvnitř tak na louce za Podbranským mlýnem mezi Otavou a mlýnským náhonem:

  • Dějiny mezi letokruhy – co pamatují dřevění velikáni?
  • Jak cestují děti stromu? – vyrobte si a užijte legraci s papírovým modelem „okřídlené nažky“
  • Zasaď mě! – vdechněte nový život kelímku od jogurtu a odneste si domů řízek ptačího zobu
  • Hnízdomateriál­nítko – pomozte ptáčkům osídlit koruny stromů a vyrobte jim zásobárnu materiálu pro stavbu hnízda
  • Nakrm kukačku! – běhací hra pro nejmenší
  • Zelená magie – fotosyntéza v přímém přenosu, pozorování průduchů a škrobových zrn pod mikroskopem

Kromě toho bude v PROUDu probíhat den otevřených dveří (přístup přes „modrou branku“ a verandu u mlýnského náhonu), na kterém si budete moci prohlédnout výstavní panely věnované historii, rekonstrukci a současného využití Podbranského mlýna.

Je nám líto, ale kvůli zvýšenému průtoku vody v Otavě, rušíme přívoz a rýžování zlata. Děkujeme za pochopení.

Ti, co se nebojí studené vody, mohou zavítat na pravý břeh Otavy pod Práchní. Na tradičním rýžovišti si pod vedením Aleše Červeného z Městského muzea budou moci vyzkoušet rýžování zlata. Otestujte, jestli z otavských usazenin dokážete vyrýžovat alespoň jednu blýskavou zlatinku.

Za příznivého stavu vody můžete využít přívoz na pramicích přes Otavu od loděnice za Aquaparkem, abyste na rýžoviště nemuseli zdlouhavě putovat přes most u Rosenauerova mlý­na.

Změna programu vyhrazena, za nepříznivého počasí (vytrvalý déšť) se akce nekoná. Rýžování a přívoz jen za příznivého stavu vody. Sledujte aktuální informace na facebooku Envicentra PROUD nebo v novinkách na tomto webu.