Bitva Hvítr Ulfr a Národní zemědělské muzeum

Víkendovka Přírodovědně-historického klubu v Praze

Srdečně zveme účastníky kroužků při DDM i další zájemce od 4. třídy ZŠ na dvoudenní výpravu do Prahy.

Projdeme se Kunraticko-Michalským lesem (se spoustou dětských hřišť, geokeší a zookoutkem) na zříceninu Nový Hrad u Kunratic. Po obědovém „pikniku“ v divočině uprostřed Prahy se jako diváci zúčastníme ranně středověké bitvy „Hvítr Ulfr” se slovanskými a vikingskými válečníky z celé ČR (prohlédněte si bojovníky ve fotogalerii Šárky Bejdové).

Po bitvě se stavíme se na teplou večeři, přespíme v peřinách DDM na Praze 4 v ubytovně Amfora a v neděli dopoledne vyrazíme do expozic Národního zemědělského muzea.

Připravte se na rozmary počasí a sbalte se nalehko – batohy budeme nosit celou dobu s sebou ;-)

Podívejte se, jak jsme si užili podobnou akci (bitvu Blakkr Ulfr) v březnu 2018.

Organizační informace

termín: sobota 17.11. – neděle 18.11. 2018

cílová skupina: od 4. třídy ZŠ

počet účastníků: max. 10

cena: 700 Kč/os zahrnuje dopravu vč MHD, ubytování, teplou večeři v SO a snídani v NE, program (vstupy jsou zdarma), pojištění dětských účastníků

vedoucí akce: Zuzka Jahnová (tel. 778 449 919, jahnova.ddm@gmail.com), Olda Šeler

začátek akce (sraz): v 5:50 na zastávce dálkových autobusů na autobusovém nádraží v Horažďovicích (odjezd v 6:00 dálkovým autobusem do Prahy)

konec akce (příjezd): v 15:45 na autobusové nádraží v Horažďovicích (odjezd dálkovým autobusem ve 14:00 ze stanice Praha, Na Knížecí)

s sebou (povinně): jídlo a pití na sobotu + jídlo/peníze na nedělní oběd (zajištěna jen společná teplá večeře v SO a sní-daně v NE), pevné boty a teplé oblečení do terénu (pro celodenní pobyt venku za každého počasí vč. čepice, rukavic, pláštěnky), hygienické potřeby (ručník, mýdlo, zubní pasta + kartáček) a oblečení na přespání (pyžamo, prádlo, přezůvky…), batoh (do kterého se všechno vejde), pravidelně užívané léky, průkaz studenta/jiný průkaz s fotografií, datem narození a razítkem (např. žákovská průkazka na slevu jízdného, Inkarta ČD, ISIC…), přiměřené kapesné

Jdete do toho s námi? Stáhněte si propozice v PDF a nezapomeňte nejpozději do 12:00 v pátek 9. 11. 2018 odevzdat vyplněnou přihlášku a účastnický poplatek (v hotovosti) do kanceláře DDM na Zámku. POZOR, vyplněné prohlášení o bezinfekčnosti a zdravotní list odevzdejte vedoucím těsně před odjezdem (s datem 17.11. 2018).